שריפת שומן, פחמימות, שרירים

רוב האנשים יוצאים לרוץ כי הם רוצים להיכנס לכושר, או לשרוף שומן, אבל בהחלט לא לשרוף שריר,

אולי שמעתם פעם שאם תרוצו יותר מ15 דקות, הגוף שלכם ישרוף שריר במקום שומן,

בריצה למרחקים ארוכים הגוף בסופו של דבר עלול  לשרוף שריר או חלבון, אבל יש עוד כמה משתנים לפני שזה קורה.

שיקולים,

בשביל להבין איזה קלוריות נשרפות בזמן שאנחנו רצים , אנחנו צריכים להבין איזה קלוריות נשרפות בזמן שאנחנו לא רצים,

שהגוף צריך אנרגיה הוא שורף קלוריות, שהקלוריות האלו נשרפו, הוא יתחיל לשרוף קלוריות שחצי מהן יגיע משומן, וחצי מהן יגיע מפחמימות.

כולם שורפים מספר מסוים של קלוריות ליום בין אם הם מתאמנים לבין אם לא, מומחים ממליצים לאדם בוגר לצרוך 1600-2400 קלוריות ביום רק בשביל צריכת אנרגיה ומאזן תקין.

עוצמה

כאשר אנחנו רצים בדופק שבין 50-80 אחוז מהדופק המרבי שלנו, הגוף שורף חצי פחמימות וחצי שומן, טווח זה נקרא אזור שריפת השומן. כשאנחנו מגדילים את עוצמת הריצה וקצב הלב עולה ל80-90 אחוז, אנחנו עוברים לאזור אירובי והגוף מתחיל לשרוף 85 אחוז פחמימות ו15 אחוז שומן. ברגע שמאגר הפחמימות שלנו מתחיל להיגמר הגוף יתחיל להשתמש בקלוריות מהשריר, לכן בריצות ארוכות מומלץ לאכול חטיפים עם פחמימות וחלבון וחומצות אמינו תוך כדי פעילות.

דיאטה

בין אם אתה מתאמן באזור שריפת השומן או באזור האירובי,  הגוף שורף קלוריות מפחמימות ושומנים, לפי מומחים, אם תאכל ארוחה עשירה בפחמימות  עד 3,4 שעות לפני אימון ריצה, זה אמור לספק לך מאגר קלוריות גדול, שיספיק עד סוף הריצה וימנע מהגוף לשרוף קלוריות חלבון. ז”א שריר.

טעות נפוצה

טעות נפצוה בחשיבה שאם לא נעלה את האינטנסיביות של הריצה מידי אימון ונמשיך בפעילות הריצה נגיע למצב של איבוד השריר והקטנתו, אבל זוהי טעות, מחקרים מאוניברסיטת וירג’יניה  ופרסום של מחקר ובעיתון המכללה האמריקאית לתזונה, מלמד שאם  נקפיד על אימוני התנגדות קלים, נמשיך לרוץ ולצרוך אפילו כמות קטנה של קלוריות, אנחנו נשמור על השריר ואפילו נגדיל אותו.

מסקנה

בהנחה שאתם אוכלים בצורה מאוזנת, אז ריצה לא תגרום לכם לשרוף שריר, להפך היא תמשיך לשרוף שומן ופחמימות. תחזק לכם את השרירים, תשמור אתכם מחוטבים ואפילו תעבוד על סיבולת לב הריאה שלכם

shuman